Ниппельные поилки фотоСучасні умови птахівництва диктують застосування ніпельних систем для напування сільськогосподарських птахів. Ніпельні поїлки використовують в автоматичних лініях напування як при кліточному та брудерному вмісті птахів, так і при підлоговому. Знавці птахівництва і більшість фермерів рекомендують користуватися ніпельними поїлками з краплеуловлювачами.Схема ниппельной поилки

Найчастіше ніпельні системи напування застосовуються при розведенні дорослих перепелів, курей, цесарок та інших птахів. Ніпельні поїлки підходять і для добових перепелів та курчат. Це обумовлюється декількома факторами зручності для пташенят. По-перше, поїлки відкривається не тільки вертикально, а в усіх напрямках. По-друге, зусилля на відкриття невелике – становить 4 грами. По-третє, курчата легко пристосовуються до поїлки. По-четверте, при ніпельному напуванні птахи отримують чисту якісну воду, що позитивно позначається на здоровому та швидкому зростанні молодняку.

Схема ніпельної напувалки виглядає наступним чином:

Система ніпельного напування не складна по конструкції. Складається вона з ніпельної поїлки з краплеуловлювачем, сполучної муфти з квадратної труби на круглу (при необхідності також з квадратної на квадратну), кронштейна і муфти заглушки для труби. Поїлка легко демонтується.

Ніпельні напувалки підходять для напування різного віку та видів сільськогосподарських птахів.

Даний тип поїлок можна використовувати не тільки для напування птахів, але і для напування невеликих домашніх тварин, наприклад, кроликів.

Элементы ниппельной поилки фотоНіпельні поїлки - головні переваги

Ніпельні поїлки мають шість позитивних якостей.

Найпершим варто відзначити дозовану подачу води персонально для кожної особини, що сприятливо позначається на відсутності води, яка застоялася в напувалках. Що, у свою чергу, гарантує відсутність у воді хвороботворних бактерій, які можуть позначитися на розвитку особин та збереженні потомства птахів. Ніпельні поїлки завжди залишаються чистими за рахунок постійного ополіскування клапана під час пиття птахів.

Конструкція ніпельних поїлки проста. Різьблення у них може бути конічним 1/8" і метричнім М12. Конічне різьблення має відмінну позитивну якість від метричної: вона необхідна у разі заміни вітчизняних ніпелів на закордонні, так як отвори під напувалки сумісні, а це означає, що систему водопроводу реконструювати не доведеться Також конструкція даного типу поїлок забезпечує універсальність монтажу, тобто зібрати ніпельну напувалку легко і швидко не складе труднощів.

Крім поїлок, які вимагають приєднання до водопроводу, існують автономні. За конструкцією вони також є простими. Встановлювати їх можна на будь-якій горизонтальній поверхні. Завдяки гнучкому шлангу є можливість пристосувати ніпель у зручне місце для птахів. Птахівникам потрібно стежити лише за тим, щоб у напувалці завжди була вода, тобто періодично її підливати. Такі напувалки застосовуються зазвичай при приватному розведенні невеликої кількості особин.

Термін експлуатації необмежений, так як ніпельні поїлки мають надійну конструкцію, а саме штовхач з нержавіючого металосплаву.

І, нарешті, ніпельні поїлки дуже економічні. Один ніпель зазвичай встановлюється на 10-15 голів птахів. Щодо звичайних напувалок використання води може знизитися до 50 разів.

Також існує сьома позитивна якість ніпельних напувалок, яка є перевагою перед вакуумними або мікрочашечними напувалками. Часто трапляється, що птахівники не відстежують момент, коли вода у напувалці закінчується. Якщо так відбувається, то на якийсь проміжок часу птахи залишаються без пиття, а це погано позначається на організмі молодняку, що підростає, оскільки вода є важливою складовою раціону птахів, а ще тому, що води птиці вживають у 2 рази більше, ніж їжі. І коли напувалку поповнюють, птахи жадібно біжать вгамувати спрагу, а це, у свою чергу, призводить до потоплення особин через давку. При використанні ніпельних напувалок такого не відбувається, тому що дефіциту води для птахів виникнути не може. І, на відміну від вакуумних, ніпельні поїлки протягом усього терміну служби залишаються чистими, що гарантує відсутність хвороботворних організмів у питній воді для птахів.

Часто виникають питання - чи пташенята питимуть з ніпельних поїлок, чи потрібно їх цьому навчати? Відповідь проста - пташенята навіть добового віку самі швидко навчаються пити з цих напувалок, тому що бачать краплю води. Отже, їх навчати цьому зовсім не потрібно.

Якщо Ви вирішили у своєму господарстві встановити систему ніпельного напування, то Вам буде корисно прочитати поради та рекомендації щодо її встановлення та збирання у нашій статті: «Ніпельні напувалки – поради щодо встановлення».

Купити ніпельні напувалки для курей, курчат, бройлерів та іншого свійського птаха Ви можете у нашому інтернет-магазині. Також Ви можете замовити їх, зателефонувавши за телефонами, зазначеними в розділі «Контакти».

Ніпельні напувалки - принцип роботи

Ніпельні поїлки в господарстві