Виды кормушек для кур, бройлеров

Для кожної категорії птахів доцільно підбирати відповідну саме їй годівницю, тому що знайти годівницю, що відповідає всім вимогам різних порід і віку птахів, неможливо. Перш ніж робити закупівлю годівниць у спеціалізованому сільськогосподарському магазині, слід знати відмінні риси кожної з них, тобто їх види.

Ознаки, якими відрізняються годівниці:

 • розмір;
 • тип кріплення;
 • можливий використання вид корму;
 • принцип подачі кормів.

Види годівниць за типом кріплення

За типом кріплення годівниці бувають:

 • підлогові;
 • підвісні;
 • настінні.

Настінні годівниці кріпляться до стін або секцій кліток за допомогою спеціальних кронштейнів.

При годівлі птахів зеленими кормами існують годівниці-сітки. У таких годівницях птахи клюють і щиплюють траву та зелений корм, який закладають у годівницю, через міжпруткові зазори. Їх конструкція передбачає більш тривале збереження корму, тому, що у корм не потрапляють продукти життєдіяльності птахів. Бувають настінні годівниці-сітки, а також підвісні, які підвішують на доступній для птахів висоті, і переносні переносні сітчасті годівниці.

Желобковые кормушки для кур, бройлеров, др. домашней птицы

Види годівниць по можливості використання конкретного типу корму

Годівниці можуть бути призначені для типу корму:

 1. вологого;
 2. сухого.

Для годування птахів вологими мішанками підходять годівниці з оцинкованого заліза або тису, оскільки вони легкі в миття та дезінфекції.

А для годування птахів сухими кормами підходять годівниці із металу або пластмаси.

Види годівниць типу подачі корму

За принципом подачі корму годівниці поділяються на:

 • лоткові;
 • жолобкові;
 • автоматичні чи бункерні.

Лоткові гЛотковые кормушки для кур, бройлеров, др. домашней птицыодівниці

По конструкції дані годівниці є лотком з обмежувачем, який перешкоджає розкиданню корму птицею.

Лоткові годівниці підходять для годування вологими та сухими кормами птахів маленького розміру: перепелів, курчат, каченят і гусенят.

Жолобкові годівниці

Конструкція годівниці даного типу являє собою жолоб і планку-вертушку або решітку, що знімається, яка встановлена ​​над ним з метою зберігання корму від забруднень при залізанні птиці всередину годівниці, а також від його вигрібання. У такій годівниці може бути кілька відділень, призначених для додавання до раціону поголів'я мінеральних кормів. Жолобкові годівниці розташовують зовні клітки. Вони прості за своєю будовою, що означає легкість у чищенні.

Жолобкові годівниці підходять для годування вологими таБункерные кормушки для кур, бройлеров, др. домашней птицы сухими кормами як дорослих птахів, так і молодняку.

Автоматичні або бункерні годівниці

По конструкції годівниці даного типу є бункер із запасами корму і лоток. Коли птахи скльовують велику кількість корму з лотка, бункер автоматично заповнює його, роблячи процес одування безперервним та простим для птахівників.

Бункерні годівниці підходять для годування сухими сипучими кормами птахів будь-якого розміру та віку.

Докладніше про цей вид годівниць читайте у статті «Бункерні годівниці».

Купити годівниці для курей, бройлерів, перепелів та іншого свійського птаха Ви можете у нашому інтернет-магазині. Також Ви можете замовити їх, зателефонувавши за телефонами, зазначеними в розділі «Контакти».