Утка Черри-Велли (Сherry-velly) фотоЧеррі-Веллі (Сherry-velly) - це крос, селекційні завдання якого полягали у виведенні особин, в яких об'єдналася б значна яєчна продуктивність, скоростиглість і високі темпи зростання молодняку особливо в ранньому віці.

Селекція качок Черрі-Веллі

Порода має англійське коріння – її селекцією займалася британська компанія Сherry-velly. В основу селекційних досліджень було покладено перераховані вище завдання, для чого було вирішено використовувати оптимальну в цьому питанні пекінську породу, з якої було відібрано материнську (102) та батьківську лінію (151). Тобто крос Черрі-Веллі є дволінійним. Домашні качки породи Черрі-Веллі набули широкого поширення у сфері як промислового розведення, так і при розведенні для особистих потреб у невеликих господарствах.

Батьківська лінія качок Черрі-Веллі

Головною перевагою батьківської лінії качки, купити яку можна і на м'ясне розведення, є найвищі показники м'ясної продуктивності. У віці 7 тижнів молодняк в середньому досягає ваги в 3,4 кг, і до моменту статевого дозрівання і початку кладки яєць виправляється до 3,5 кг для качок і 4 кг - для селезнів. Лінія 151, яка стала батьківською в даному дволінійному кросі, поступається материнської лінії по несучості. За той самий продуктивний період від несучок батьківської лінії отримують максимум 120 яєць, тоді як несушки материнської період дають за той же продуктивний період до 150 яєць.

Материнська лінія качок Черрі-Веллі

По материнській лінії качки Черрі-Веллі досить великі. Так, в середньому, вага 7-тижневого молодняку досягає 2,9 кг, а до моменту статевого дозрівання особини набирають 3,4 кг (самки) та 3,7 (селезні). Враховуючи характерні особливості двох ліній кросу, проміжні гібриди мають середній для ліній показник м'ясної продуктивності, і у віці 7 тижнів вага молодняку може становити 3,2 кг.

Характеристики породи Черрі-Веллі

Качки Черрі-Веллі багато в чому схожі на пекінські качки. Зокрема, у них практично ідентична статура та однакове біле оперення. Розведення качки Черрі-Веллі справді вигідне, оскільки порода відрізняється дуже високим рівнем безпеки молодняку. Зокрема, до віку 7 тижнів доживає 94-96% усіх молодих особин. А безпека дорослих особин ще вище і становить 98%. Материнська лінія породи відрізняється вищими, ніж батьківська, показниками виведення молодняку ​​– він становить 75% усієї кладки. Тоді як батькова качка Черрі-Веллі виводить максимум 70% усієї кладки. В середньому породу відрізняє невисокий вихід м'яса - цей показник варіюється в діапазоні 58-60%.

В Україні купити каченят породи Черрі-Веллі можна у Пологівській інкубаторній станції. Інформацію про таку можливість Ви можете отримати з графіка реалізації, а також зателефонувавши або надіславши електронний лист на адреси, вказані у розділі «Контакти».