У цій статті ми відповімо на питання наших покупців щодо підключення ніпельної системи напування птиці до водопостачання. Якщо ви не знайомі з ніпельним напуванням, то радимо прочитати статтю: Ніпельні напувалки для курей, курчат, бройлерів та іншого птаха. Якщо ви вперше стикаєтеся з питанням монтажу напування, то спочатку ознайомтеся з порадами з встановлення.

Тиск води в системі напування

 • При підключенні до водопроводу вам необхідно досягти необхідного рівня тиску води в системі напування залежно від віку птиці:
 • 1 тиждень - 10-15 см. водяного стовпа;
 • 2-3 тиждень - 20-25 см водяного стовпа;
 • 3-4 тиждень - 25-30 см. водяного стовпа;
 • 4-6 тиждень - 30-35 см. водяного стовпа.

Налаштувати тиск можна двома способами: Спосіб №1. Подавати воду з бака, поставивши в нього поплавковий клапан (на кшталт зливного бачка). Бак повинен бути на 5-10 см вище труби напування. Висота рівня води в баку в сантиметрах є показником тиску в сантиметрах водяного стовпа. Якщо у вас багатоярусна клітка, то на кожен ярус потрібний окремий бак. Не можна ставити один бак на верхній ярус для постачання водою всіх ярусів клітини, тому що напувалки на нижньому ярусі можуть протікати через надто високий тиск!

Подключение ниппельных поилок к бакам  

У нашому магазині ви можете купити бак на 15 літрів або 20 літрів.

Спосіб №2. Подавати воду безпосередньо з водопроводу через регулятор тиску, за допомогою якого ви можете встановити той тиск у системі напування, який необхідно за даних умов. Тиск води, що подається на регулятор, не повинен перевищувати 3 бар. При встановленні регулятора на кінець кожної лінії рекомендується встановлювати спеціальні кінцевики з краном, які також показують рівень тиску та дозволяють промивати систему, відкривши кран на кінці лінії. Якщо у вас багатоярусна клітка, то на кожен ярус потрібний окремий регулятор тиску.

Регуляторы в многоярусной клетке Регулятор с концевиками при поении в клетке

У нашому магазині ви можете купити регулятор тиску та кінцевики.

Підключення шланга до бака з водою

Вода з бака в труби напування подається за допомогою шлангів. Для підключення шланга до бака вам знадобляться наступні комплектуючі: 1. Врізка в бак 1/2″ латунна (ВБ-27) 2. До врізки можна за бажанням приєднати Кран кульовий 1/2″ (КШ-26) 3. Далі до врізки або крану потрібно приєднати штуцер із внутрішнім різьбленням. Тип штуцера залежить від діаметра шланга, яким ви подаватимете воду в трубу системи напування:

 • Для шланга 8 мм - Штуцер із внутр. різьбленням 1/2 "(ШЦ-36) латун.;
 • Для шланга 10 мм - Штуцер із внутр. різьбленням 1/2 "(ШЦ-37) латун.;
 • Для шланга 12 мм - Штуцер із внутр. різьбленням 1/2 "(ШЦ-38) латун.;
 • Для шланга 14 мм - Штуцер розбірний з внутр. різьбленням 1/2-3/4″ (ШЦ-31) пластик;
 • Для шланга 20 мм - Штуцер розбірний з внутр. різьбленням 1/2-3/4″ (ШЦ-31) пластик.

Приклади способів підключення шланга до бака:

Подключение шланга к баку  

Підключення шланга до квадратної труби напування

Після під'єднання шланга до бака необхідно підключити цей шланг до квадратної труби. Для цього до квадратної труби приєднують муфту сполучну квадрат - коло, в яку вставляються штуцера, підібрані виходячи з використовуваного шланга:

 • Для шланга 8 мм - Штуцер із зовніш. різьбленням 1/2 "(ШЦ-30) пластик + Штуцер з внутр. різьбленням 1/2 "(ШЦ-36) латун.;
 • Для шланга 10 мм - Штуцер із зовніш. різьбленням 1/2 "(ШЦ-30) пластик + Штуцер з внутр. різьбленням 1/2 "(ШЦ-37) латун.;
 • Для шланга 12 мм - Штуцер із зовніш. різьбленням 1/2 "(ШЦ-30) пластик + Штуцер з внутр. різьбленням 1/2 "(ШЦ-38) латун.;
 • Для шланга 14 мм - Трубка сполучна (штуцер) 1/2-3/4″ (ТС-29) пластик;
 • Для шланга 20 мм - Трубка сполучна (штуцер) 1/2-3/4″ (ТС-29) пластик або вставлений різьбленням усередину муфти Штуцер із зовніш. різьбленням 1/2″ під шланг 20 мм (3/4″) (ШЦ-30).

Приклади способів підключення шланга до квадратної труби:

Подключение шланга в квадрат трубе  

Монтаж лінії напування з Г-подібними та Т-подібними поворотами

Квадратні труби напування між собою з'єднуються за допомогою муфти квадрат-квадрат. Якщо ж виникає необхідність зробити Г-подібний або Т-подібний поворот у лінії напування, то для цього необхідні комплектуючі:Т-образний поворіт

 • Муфта сполучна квадрат - коло;
 • Трійник сполучний (штуцер) 1/2-3/4″ (ТС-28) пластик або Штуцер кутовий під шланг 20 мм (3/4") (ШЦ-32) пластик.

Приклади Г-подібних та Т-подібних поворотів: Не забувайте кожну муфту квадрат-круг та квадрат-квадрат обтискати двома хомутами.