Ниппельное поение птиц_1Для поліпшення умов утримання птахів на птахофабриках, а також у домашніх господарствах передбачене ніпельне напування, для цього встановлюються ніпельні поїлки. Велика увага приділяється створенню відповідного мікроклімату в пташнику та обладнання автоматичної лінії годівлі. Більшість звикли використовувати прості ємності для води, незважаючи на те, що підлога через це постійно мокра, а в приміщенні розвивається вогкість. На тлі підвищеної вологості збільшується захворюваність поголів'я грибковими, інфекційними та застудними захворюваннями. Не варто забувати про тисняву біля таких напувалок, яка виникає в результаті нерегулярної подачі води, і може закінчитися плачевно для окремих особин. Птах п'є багато рідини, тому перебої у її подачі негативно впливають на здоров'я поголів'я.

Якою повинна бути поїлка для птахів

Більшість фермерів вважають за краще обладнати свої пташники лініями ніпельного напування. Основні вимоги, що висуваються птахівниками до поїлок:

 • безпека;
 • зручність у користуванні;
 • ізольованість;
 • можливість підігріву води.

Ниппельное утят_1Насамперед, ніпельна лінія напування повинна відповідати всім вимогам техніки безпеки. Матеріал, з якого виготовлені всі складові даної конструкції, має бути екологічно чистим. При монтуванні лінії своїми руками слід якісно зачищати поверхню труби від задирок або гострих виступів. Встановлювати лінію ніпельного напування потрібно так, щоб всьому поголів'ю вистачало поїлок і вони мали вільний доступ до води. Самі баки для рідини встановлюються на такому рівні, щоб у них можна було легко дезінфікувати або долити воду, якщо це необхідно. Можна підключити систему до водопроводу. Щоб птахи могли постійно пити чисту воду, а також перебувати в сухому приміщенні краще обрати закриті напувалки ніпельної конструкції.  Пір'я, пух, сміття та екскременти їх не забруднюють, вони постійно ополіскуються, коли птахи п'ють. З настанням холодів вода в системі повинна бути теплою, щоб уникнути замерзання в трубах, але не більше 30 градусів. Якщо в пташнику немає підігріву, його потрібно обов'язково передбачити, для створення правильного мікроклімату в пташнику та покращення продуктивності поголів'я.

Ниппельное поение птиц_3

Що являє собою ніпельна поїлка

Ніпельна напувалка дуже зручна у застосуванні, її використовують з першого дня життя свійської птиці. Влаштована вона так:

 • корпус;
 • клапан;
 • шток.

Корпус може бути пластиковим або виготовленим із нержавіючої сталі, а шток та клапан, тільки зі сталі. Птахи клюють шток, його ще можна назвати штовхачем, який навіть від легких дотиків зсуває клапан, що закриває протік води. Мінімальне навантаження на клапан становить 4 г. Сам штовхач повертається на 360 градусів, а також рухається вгору та вниз. Ніпельні поїлки для курей несучок встановлюються з відхиленням штовхача на 180 градусів, птах п'є багато води, від цього залежить його несучість. У пташенят, що вперше клюнули ніпель і скуштували смак води, прокидається інстинкт, який ними керуватиме надалі. Такий вид напувалок, при розведенні каченят і гусей, є незамінним. Вони відносяться до водоплавних пород і люблять хлюпатися, а місця біля ємностей для пиття у них завжди вологі. Ця система напування забезпечить їх достатньою кількістю води та підстилка у них буде завжди сухою. Це дуже зручне пристосування для фермерів, тому що у воду можна додавати вітамінні добавки та знати, що птах їх обов'язково вип'є. Для бройлерів застосовуються напувалки мають пропускну здатність від 80 до 100 мл за хвилину. Перепелам рекомендовано встановити спеціальні ніпелі з меншими показниками від 60 до 80 мл за хвилину. Щоб купити напувалки птиці, потрібно на сайті ознайомитися з цією інформацією докладно, а також отримати консультацію у фахівців, які допоможуть вибрати відповідний товар.

Ниппельное поение птиц_2

Виготовлення ніпельної поїлки для птахів.

Застосовується автоматична лінія ніпельного напування для всіх різновидів свійських птахів. Її можна встановити при різних видах утримання птиці, а саме: підлоговому, брудерному та клітковому. Це сконструйований водогін, з вбудованими в нього ніпелями та баком для рідини. Підключити таку систему можна і до центрального водопроводу, але при цьому потрібно буде знижувати тиск у трубах. Необхідний набір матеріалів для виготовлення лінії ніпельного напування:

 • квадратні пластикові труби 22х22 мм;
 • заглушки до труб;
 • поїлки ніпельної конструкції;
 • краплеуловлювачі;
 • перехідники квадрат-круг;
 • свердло на 8,5 мм та дриль;
 • бак для води;
 • шланг;
 • врізка латунна;
 • кран;
 • штуцер із внутрішнім різьбленням;
 • хомути.

Ниппельное поение цыплят_1

Для початку варто визначитися, скільки ліній напування необхідно змонтувати. Далі зробити розрахунок необхідної кількості ніпелів і краплеуловлювачів. Їх монтують на відстані 20 - 25 одна від одної. На край труби встановлюється заглушка, яка закріплюється хомутом. Потрібно відступити від краю приблизно 15 см і поставити першу мітку для майбутньої напувалки, далі розмітити місця для інших ніпелів. Свердлом, діаметр якого становить 8,5 мм, робимо отвір і вкручуємо в нього ніпель, так щоб його верхня частина не упиралася в протилежний край труби, але і не знаходилися вище за рівень води, інакше вона не випливатиме з напувалки і птах не зможе пити. Обов'язково потрібно звернути увагу на щільність їхнього кріплення, щоб вода не підтікала з отворів. Якщо це відбувається, тоді застосовується ущільнювач. Потім слід встановити краплеуловлювачі. В резервуар для рідини вкручується врізка, до неї кріпиться кран, далі приєднується штуцер із внутрішнім різьбленням з приєднаним шлангом. Можна обійтися без штуцера, якщо кран має вихід під шланг. Сам шланг з'єднується із трубою перехідником квадрат-коло. Перехідники бажано закріпити з двох боків хомутами для кращої фіксації. Напувалка, зроблена власниміруками, готова. Для отримання додаткової інформації можна звернутися за допомогою до фахівця, який також допоможе підібрати всі складові для створення системи. Сама конструкція відмінно кріпиться на клітку, для кожної лінії напування краще використовувати окремий резервуар для води. Автоматична лінія ніпельного напування, при підлоговому утриманні, підвішується за допомогою кронштейнів на додаткову трубу жорсткості, що дозволяє зробити її будь-якої довжини. А лебідка для підвішування підніме конструкцію відповідно до зростання птиці.