Однією з найбільш затребуваних і найстаріших порід м'ясо-яєчної спрямованості, можна вважати курей Род-Айленд. Найчастіше у фермерських і присадибних ділянках зустрічають породи курей, тип продуктивності яких комбінований. Род-Айленд відноситься саме до такого різновиду курей, і тому у всьому світі вона дуже популярна.Род Айленд порода кур

Виникнення породи Род-Айленд

У середині XlX століття, селекціонери американських штатів Массачусетс і Род-Айленд, вивели породу, що відрізнялася відмінною несучістю. Для цього було використано кілька різних порід, серед яких були навіть екзотичні:

 • Віандот;
 • Леггорн;
 • Корніш;
 • Шанхайська;
 • Малайська бійцева.

Всі ці особини мали червоний відтінок оперення, від бурого до пальового. Завдяки цьому вийшла курочка з характерним для неї темним червонувато-коричневим кольором пір'я.

ПетухЕкстер'єр

Як і більшість представників комбінованих порід курей, Род-Айленд має середніх розмірів видовжений тулуб з горизонтальним ухилом. Широкі груди відмінно сформовані з характерною невеликою опуклістю вперед. Ноги та крила відповідають корпусу, міцні, добре розвинені. Невелику, пропорційну тулубу голову прикрашає яскравий червоний гребінь листоподібної форми та маленькі акуратні сережки та мочки. Сильний, злегка вигнутий дзьоб жовто-коричневого забарвлення, що зверху переходить у більш темну колірну гаму. Оперення курей цієї породи гарне, тіло облягає щільно, глянсове темно-червоного забарвлення. Хвостова частина темна, іноді чорна із зеленуватим відливом. У півників вона більш розвинена, пір'я довге, серповидної форми. Очі відповідають кольору оперення.

КурицаХарактерні особливості продуктивності породи

У віці 6 місяців починається кладка яєць жіночими представницями цієї породи. Іноді можуть спостерігатися відхилення і кури починають нестись трохи пізніше, і не більше ніж на один місяць. Властивості продуктивності курей, породи Род-Айленд, визначаються параметрами, загальноприйнятими у птахівництві: яєчна та м'ясна продуктивність.

 1. Вага яєць варіює від 55 до 65 грамів.
 2. У рік вона здатна знести близько 200 шт, це середній показник, він відхиляється як у більшу, так і меншу сторону.
 3. Півні мають масу від 3,5 до 4 кг, а курочки можуть важити 3 кг.

Однією з різновидів цих пернатих є карликові їхні родичі. Вони також несуть яйця, масою до 40 грам, кількістю 120 шт на рік і важать курочки -1 кг, а півники від 1 до 1,2 кг.

Цыплята Род-АйлендРозведення курей Род-Айленд

Щоб розводитиабо розмножити у себе на фермі курей цієї породи, можна скористатися допомогою інкубатора, тому що не кожна жіноча особина має материнський інстинкт. Насиджування яєць бажано довірити квочкам інших різновидів курей, які більш пристосовані для цього. Але іноді серед курей Род-Айленд трапляються квочки, які сумлінно сидітимуть на яйцях, а згодом стануть чудовими матерями. З усіх яєць виведення може становити ¾ частини кладки. Нащадки, що вилупилися, при якісному догляді налічує близько 97% виживання. Півнів бажано відразу відокремити від курочок, розрізняють їх по цяточці на маківці курчат. Така золотава кругла цятка є у курочок, з яких вирощують несучок, а півників відгодовують для виробництва м'яса. Чоловічих особин Род-Айленд часто використовують для селекційних цілей і виведення гібридних бройлерних курей, м'ясні показники яких матимуть відмінну якість.

цыплятаУмови утримання

Для гарного зростання та розвитку, поліпшення несучості, курям потрібна територія для вигулу. Кліткове утримання цим птахам не підходить, тому перш ніж їх заводити, важливо заздалегідь обладнати для них місце. Найголовніше забезпечити курник усім необхідним:

 • гнізда;
 • сідали;
 • чистота;
 • відповідний мікроклімат;
 • сухість підстилки;
 • освітлення;
 • захист від протягів.

У зимовий час, освітленню, важливо приділити особливу увагу, адже від цього залежить несучість. Загалом, кури породи Род-Айленд невибагливі і мають спокійний врівноважений характер. Для запобігання жирування особин з високими показниками несучості залишають, а решту відправляють на забій. Харчування цих птахів нічим не відрізняється від раціону курей комбінованої спрямованості. Воно має бути збалансованим та різноманітним. Це зерносуміші та комбікорми, трава та овочі, мінеральні та вітамінні добавки. Для зменшення жирових відкладень, які погано впливають на якість м'яса та кількість яєць, слід обмежити в меню курей мішанок з картоплею.