При використанні ніпельних напувалок виникає необхідність змінювати висоту лінії в залежності від віку птиці (яка повинна бути висота читайте в загальних порадах з встановлення). Також зручно піднімати лінію для вилову птиці та очищення приміщення між бройлерними турами. Для регулювання висоти необхідно створити систему підвісу лінії ніпельного напування. Ця інструкція стосується лише ліній напування, що не перевищують 80 метрів у довжину.

Для того, щоб правильно підвісити ніпельну систему, вам знадобляться наступні комплектуючі:

  1. Ролик сталевий для лебідки 80 мм (РЛ-57).
  2. Затискач гвинтовий для сталевого троса 10 мм (ЗТ-61).
  3. Ролик пластиковий для лебідки 50 мм (РЛ-58).
  4. Гак з гвинтом.
  5. Трос поліпропіленовий 10 мм (ТП-62) або Трос із оцинкованої сталі 5 мм (ТН-53).
  6. Трос поліпропіленовий 3 мм (ТП-63) або Трос із оцинкованої сталі 1,5 мм (ТН-52).
  7. Кронштейн на квадратну трубу 22х22 мм (КР-12).
  8. Лебідка.
  9. Фіксатор тросу пластиковий (ФТ-64).

Схематично підвішена лінія має такий вигляд:

подвес ниппельного поения 1  

Спочатку визначте та встановіть точку підвісу на початку лінії. У цій точці підвіски прикріпіть до стелі гак із гвинтом, на якій закріпіть пластиковий ролик. Прикріпіть блок зі сталевим роликом до стіни однієї лінії з точкою підвіски. Якщо відстань між першою точкою підвіски та блоком з металевим роликом менша, ніж висота лебедки, то необхідно зробити відхилення, прикріпивши другий гачок з пластиковим роликом на такій відстані від блоку з металевим роликом, щоб ця відстань була не меншою за висоту лебідки:

подвес ниппельного поения 2

Починаючи з цього місця, встановіть точки підвісу кожні 3 метри (максимум). Якщо ви не використовуєте металеву трубу жорсткості, а підвішуєте саму пластикову трубу напування, то відстань має бути максимум 1,5 метра. На останній точці підвіски кріпіть не пластиковий ролик, а сталевий. Увага: щоб затискач тросу не змістився до наступної точки підвіски, необхідно по черзі (ліворуч-праворуч) встановити пластикові блоки навпроти головного троса:

подвес ниппельного поения 3

Далі прикріпіть ручну лебідку до стіни на висоті 1 м над рівнем підлоги.

Тепер можна приступати до встановлення головного троса (у нашому випадку це поліпропіленовий Трос 10 мм ТП-62 або Трос з оцинкованої сталі 5 мм ТН-53). Для цього покладіть бухту троса на опору в задній частині приміщення та розкрутіть її. Проведіть головний трос через перший блок із пластиковим роликом у задній частині приміщення. Протягніть головний трос до передньої частини приміщення та проведіть його через блок із металевим роликом. Прикріпіть головний трос до ручної лебідки. Виглядатиме це так:

подвес ниппельного поения 4  

Тепер можна переходити до підвісу тросів до головного тросу. Прикріпіть противагу близько 10 кг до головного троса під останнім блоком із сталевим роликом. Підвісьте головний трос через кожні 6 м на S-подібний гачок. Оберніть головний трос на три оберти за допомогою ручної лебідки. Визначте довжину троса для підвісу, це буде відстань між підлогою та блоком із роликом плюс 40 см. Прикріпіть трос для підвіски до головного троса через блок із пластиковим роликом за допомогою затиску. Затискач троса повинен знаходитись на відстані 40 см за точкою підвіски. Кінець троса повинен торкатися підлоги:

подвес ниппельного поения 5

подвес ниппельного поения 6

При кріпленні синтетичних тросів до закріплених на трубі кронштейнів використовуйте фіксатори тросу:


 

подвес ниппельного поения 7  

Під першою точкою підвісу кріпиться регулятор тиску. Після того як всі троси прикріплені до кронштейнів на всіх трубах, потрібно всі кронштейни вирівняти так, щоб троси звисали точно вертикально. Тепер потрібно вирівняти лінію напування, для цього можна послабити або сильніше затягнути ті чи інші фіксатори тросів. За допомогою вимірювальної рулетки відміряйте рівну відстань до підлоги.


 

подвес ниппельного поения 8